Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu Özellikleri

Buçlar kuşağının ilk burcu olduğunuz için, Niteliklerin ve Elementlerin özellikleri ilk olarak sizde olur. Hayatımızda yaşanan ilkleri ve başlangıçları temsil edersiniz. Farkında olmasanız bile bir olayın başlangıcından kötü veya iyi bir durumun oluşmasından kendinizi sorumlu tutabilirsiniz.

Koç burcu, Ateş elementindendir. Öncü nitelikleri taşır. Karakteristik özellikleriniz arasında, sıcaklık, samimiyet, ve liderlik daha ön plandadır. Savaşmaktan, mücedele etmekten hiç çekinmezsiniz. Hedeflerinize kitlenir ve ona ulaşana kadar pes etmezsiniz. İçinizden gelen duygular ile hedefinizin peşinden ayrılmazsınız. Yeni doğan bir bebeğin amacı nasıl hayatta kalmaksa, sizin de hedeflerinize ulaşma amacınız bu şekildedir.

Koç burcunun yöneticisi Mars gezegenidir. Aynı Mars gibi savaşma özelliklerini taşırsınız. Burcunuzu yöneten Mars'ın savaş, askerlik, liderlik gibi özellikleri sizin karakteristik özellikleriniz ile aynıdır. Sürekli amaçlarınıza ve hedeflerinize ulaşmak için çabalamanız, toplum içerisinde yıkıcı sonuçlara neden olabilir. Karşılıklı ilişkilerde baskın taraf olmak isteyebilirsiniz. Kendi istekleriniz sizin için daha önemli olduğundan, karşı tarafın isteklerine karşı kayıtsız kalmak sizin negatif özelliğinizdir.

Hayatı macera yaşar gibi yaşarsınız. Sürekli yenilikler ararsınız, riskler sizi korkutmaz. Detaylıca düşünmek size göre değildir, bu yüzden plansız hareket edersiniz. Ulaşılması gereken hedefe, hemen ulaşmak istersiniz. Bu özelliklerinizden dolayı yaşamda sürekli risklerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sizin için tehlikeli sonuçlar yaratabilir. Dayanıklı ve mücadeleci yapınız ile, karşı karşıya kaldığınız sorunların üstesinden gelmiş olabilirsiniz. Ancak her sorunun üstesinden gelemezsiniz, fiziksel sorunlar ve ciddi travmalar yaşayabilirsiniz. Koç burcu vücutta baş bölgesini temsil ettiğinden dolayı, özellikle bu bölgeden rahatsızlık yaşayabilirsiniz. Sık sık baş ağrıları, ateşlenme şikayetleriniz olabilir.

Duygusal açıdan paylaşımlarınız iyi olmasına rağmen, duyygularınızı hemen açığa çıkaramayabilir ve kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. İlişkide samimiyet sizin için ön plandadır. Karşı tarafın sizi daha iyi anlamasını ve olumsuz sonuçlardan kaçınmak istiyorsanız, "ben" duygunuzdan ve baskın taraf olmaktan kaçınmalısınız. Plansız ve aceleci olmanız aşk ilişkilerinde de sorunlar yaratabilir, ilişkinize yeterince zaman ayıramayabilirsiniz. İlişkinize emek vermek ve partnerinize zaman tanıyacak kadar sabırlı değilsiniz.